سیستم مدیریت محتوا یا سایت ساز چیست


           0

سیستم مدیریت محتوا یا سایت ساز چیست

نقش و اهمیت سیستم های مدیریت محتوا در کسب و کارهای دیجیتال و وظایف ویژگی های CMS

یک برنامه کامپیوتری است که امکان انتشار، اصلاح، سازماندهی، حذف  و همچنین نگهداری مطالب را از طریق رابط کاربری مرکزی در اختیار قرار می دهد. این سیستم ها امکانات مدیریتی برای گردش کار در محیط کار گروهی را فراهم می کنند.  این سیستم ها در دهه 1990 پدیدار شدند.

سیستم های مدیریت محتوا اغلب برای وب سایت ها استفاده می شوند که شامل وبلاگ، اخبار و فروشگاه اینترنتی هستند. این سیستم ها نیاز به کد نویسی را از بین می برند در عین حال شما باید با ابزارهایی که آنها پشتیبانی می کنند وب سایت خودتون رو بسازید.

ویژگی های سیستم مدیریت محتوا (مقاله اصلی)

عملکرد و کاربرد سیستم های مدیریت محتوا ذخیره سازی و مدیریت فایل ها سپس ارائه دسترسی به ورژن ها متفاوت از اطلاعات است.اغلب سیستم های مدیریت محتوا شامل موارد زیر هستند:

  • انتشار در بستر وب
  • مدیریت قالب
  • ورژن کنترل
  • صفحه بندی
  • جستجو
  • بازیابی 

این سیستم برای فایلی که وجود دارد و بروز رسانی می شود، فایل جدید را با ورژن جدید ذخیره و فایل قدیمی را نیز نگه می دارد

 

دیدگاه دیگری نیز در مورد سیستم های مدیریت محتوا وجود دارد که به دیدگاه ما نزدیک تر است.(مقاله اصلی)

سیستم مدیریت محتوا (به لاتین Content Management System)به اختصار CMS نامیده می شود که یک برنامه یکپارچه با قابلیت ایجاد، توسعه، مدیریت و ذخیره محتوا روی صفحات وب است. محتوا وب شامل متن، تصاویر، ویدئو، صدا و کد ها نمایشی یا تعاملی می باشد.امروزه سیستم مدیریت محتوا نقش بسیار مهمی در زمینه های ارائه مقالات، وبلاگ نویسی، خبرگزاری ها، ارائه توضیحات محصولات و ... ایفا می کند. یک CMS مطالب را فهرست می کند و آنها را در هر لحظه از زمان بسته به درخواست در قالب و زبان های متفاوت برای ارائه آماده می کند.

 

سیستم های مدیریت محتوا در بین کاربران و متقاضیان وب سایت با نام سایت ساز انتشار پیدا کرده است.

ترجمه شده از ویکیپدیا


دیدگاه شما :
کد بالا را وارد کنید