10 قانون برای ایجاد یک وب سایت، کلیک کنید


           0

10 قانون برای ایجاد یک وب سایت، کلیک کنید

با یادگیری این 10 نکته ضروری طراحی وب سایت، بازدید کنندگان را به مشتری تبدیل کنید

در صورتی که یک کاربر تازه کار یا کاملا حرفه ای هستید، 10 قانون وجود دارد که هرکسی هنگام ایجاد یک وب سایت باید آنها را در نظر بگیرد.

 

1. از طرح ساده و تمیز استفاده کنید

با توجه به اینکه هر چیزی که به ذهنتان می رسد در صفحه اول بگذارید وسوسه انگیر است، بازدیدکنندگان شما ترجیح می دهند دیگر شما را نبینند. به خاطر بسپارید که، هدف شما خیره کردن آنها با استفاده از مهارت های طراحی نیست; بلکه قرار دادن آنها در مسیر درست برای انجام کاری است که مد نظرتان است (مانند تشویق به خرید چیزی یا رزرو وقت ملاقات، یا ثبت نام در لیست خبرنامه ایمیل شما).

سعی کنید هر چیزی که مانع کم شدن سرعت کاربر و یا مانع انتقال نقطه نظر شما به مشتری می شود را از بین ببرید. تعداد زیاد آیکن های شبکه های اجتماعی، تصاویر اضافه و اطاعات غیر ضروری می تواند وب سایت شما را بهم ریخته نشان دهد. وب سایت هایی را که مکرر به آنها سر میزنید به خاطر بیاورید، آنها طراحی ساده ای دارند. در صورتی که شما از یک قالب ساده استفاده کنید، کاربران شما از شما بخاطر بهبود تجربه آنها در استفاده از وب شکر خواهند کرد.

 راه حل سریع : سایت ساز طاووس به شما اجاره ساخت وب سایت پر زرق و برق را در چند دقیقه می دهد. بسیاری ابزار از پیش ساخته شده دارد و امکان ویرایش قالب را به شما می دهد.با استفاده از یک مجموعه ابزار با کاربری ساده و بدون نیاز به دانش فنی یک وب سایت با ظاهری حرفه ای ایجاد نمایید.

 2. با پنج صفحه اصلی شروع کنید

اگر مطمین نیستید که کدام اطلاعات را وبسایت قرار خواهید داد، بهترین رویکرد شروع کار با پنج صفحه اصلی است. این پنج صفحه انتظارات کاربران را مرتبط کرده و همچنین نیازهای اولیه کسب و کارتان را پوشش می دهد:

  1. خانه — یک بخش برجسته جهت اقدام (call-to-action)، و راه اصلی ارتباطی که می خواهید بازدید کنندگان با شما در ارتباط باشند.
  2. درباره ما — اعتماد سازی کنید: اطلاعات مرتبط با کسب و کارتان را به اشتراک بگذارید، برای چه اینکار را شروع کرده اید و همچنین تصویری از خودتان یا کارکنانتان
  3. محصولات/خدمات — شامل توضیحات کامل، تصاویر، قیمت، پشتیبانی و نحوه پس گرفتن
  4. مشتریان — شامل نطق ها و نظرات کاربران راضی
  5. تماس با ما — شماره تماس ها، ساعات کاری، موقعیت و نقشه، آدرس پست الکترونیک

3.با قدرت بخواهید که اقدام کنند

یک درخواست روشن و قاطع برای اقدام کمک می کند که شما بفروشید و درآینده نیز مشتریانی داشته باشید.بیشتر درخواست برای اقدام ها دارای یک هدف واضح و صریح هستند: هیچ زیانی ندارد که به مردم بگویید چه چیزی از آنها می خواهید، مانند "برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید" و حتی "همین حالا سفارش دهید!".

4.فرم های ثبت نام بسازید

ایمیل یک ابزار فوق العاده گرانبها برای وفادار کردن مشتریان و افزایش فروش است.با کاربرانتان در ارتباط بمانید و از آنها بخواهید که برای دریافت اخبار آنلاین شما ثبت نام کنند. یک فرم ثبت ایمیل کمک می کند تا جان تازه ای به مشتریانتان بدهید، و کسب و کارتان را بین مشتریان ثابت خود ترقی دهید. مشتریان را با استفاده از پیشنهادهای با ارزش تشویق به عضویت نمایید، مانند تخفیف یا حساب کاربری ویژه

 راه حل سریع : ایمیل مارکتینگ امکان افزودن فرم خبرنامه را به آسانی فراهم می آورد. و به شما کمک می کند ایمیل های حرفه ای را ایجاد و ارسال نمایید.

 5.اطلاعات را در بالای صفحه نگه دارید

در طراحی وب سایت، "Fold" به لبه پایینی پنجره مرورگر کاربران گفته می شود

(اصطلاح : "Keep Information "Above the Fold)

اطلاعات را بالای "Fold" نگه دارید، به جای اینکه کاربران را مجبور به اسکرول کنید.در صورتی که محتوای بالای "Fold" برای کاربر جذاب نباشد، بازدیدکننده علاقه ای به اسکرول برای دیدن اطلاعات بیشتر نخواهد داشت، پس توجه داشته باشید که اطلاعات ارزشمند و مهم شما در زیر صفحه به خاک سپرده نشده باشند.

6.روی تصاویر سرمایه گذاری کنید

همواره در یک وب سایت، تصاویر معادل هزاران کلمه اند. هدف انتقال احساس اطمینان به بازدیدکننده در مورد چیزی است که خرید می کند. در صورتی که تصاویر محصولات شما خیلی کوچک هستند، و یا تصاویر کافی از محصولات شما وجود ندارد، ممکن است محصول شما در فروش از رقبای خود جا بماند. هرچند که اگر بودجه شما محدود است، چند عکس از یک عکاس حرفه ای ممکن است هزینه ای چند برابر قیمت خود محصول تمام شود.

7.امکان برقرای ارتباط را آسان کنید

مطمین شوید که بازدید کنندگان می دانند که چطوری با شما ارتباط برقرار کنند.شماره تماس کسب و کارتان را به صورت برجسته در صفحه اول نمایش دهید و یا یک صفحه تماس با ما جداگانه در منوی اصلی سایت خود قرار دهید. کاربران می خواهند بدانند که شما قابل اعتماد هستید و یک فرد واقعی پشت وب سایت قرار دارد.

 نکته : قراردادن آدرس ایمیل ممکن است به دلایل متعدد همچون اسپم شدن، بسیار خوب به نظر نرسد، پس حتما از یک فرم تماس با ما برای برقراری ارتباط با بازدیدکنندگان استفاده نمایید

 8.نظرات کاربران را اضافه کنید

92% کاربران به حرف های دیگر کاربران اعتماد می کنند، بنابراین نظرات کاربران راضی از مورد کسب و کارتان را به اشتراک بگذارید. با اضافه کردن این نظرات، اعتماد آنها برای تجارت با خودتان را افزایش داده اید.شما می توانید با درخواست از کاربران برای نوشتن چند جمله در مورد محصولات و خدماتتان شروع کنید. بهتر است، نام شرکت خود را در میان لیست محبوب ترین کسب و کارهای رایگان در سایت هایی همچون Google Local،Yelp و Yellowpages.com قرار دهید. این سایت ها به منظور به اشتراک گذاری نظرات مصرف کنندگان راه اندازی شده اند.

9.اطلاعات خصوصی

یک صفحه درباره ما بسیار مهمتر از آن چیزی است که بیشتر مردم فکر می کنند. زمانی که یک بازدید کننده جدید وارد وب سایت شما می شود، این یک شانس است برای شما که بتوانید یک رابطه با آن برقرار نموده و آن را بیشتر خودمانی کنید. مردم می خواهند با کسانی معامله کنند که نسبت آنها اعتماد و به دانش آنها نیز اعتماد دارند.پس خودتان را معرفی کنید که چه کسی هستید و انگیزه تان برای معامله.

این صفحه را شبیه آگهی فروش زمین نکنید. سعی کنید راحت و خودمانی باشید. توضیج دهید که چه کسی هستید، از کجا آمده ایدو برای چه چیز تجارت را شروع کرده اید. در اینجا شما می توانید اعضا تیم تان را معرفی کنید و همچنین چند عکس جالب از زمان هایی که با هم راحت هستید به اشتراک بگذارید.

10.با گوگل دوست شوید

وب سایت شما ممکن نیست خیلی خوب شود در صورتی که مردم نتوانند آن را پیدا کنند، بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو(سئو - SEO). مطمین شوید که موتورهای جستجو مانند گوگل و یاهو وب سایت شما را پیدا می کنند و امتیاز بالایی در نتایج جستجو  به آن می دهند. مقالات بیشماری در زمینه SEO وجود دارد که چگونه کلمات کلیدی را تشخیص دهید و از آنها در وب سایت تان استفاده کنید، همچنین ابزارها و سرویس های خوبی که کار کردن با آنها ممکن است برای شما سخت باشد.

 راه حل سریع : آرپانت سرخ ،میتواند در زمینه تشخیص کلمات کلیدی و عبارات مرتبط با تجارت تان که باید در وب سایت تان درج شود، کمک کند.

 

منبع : 10 Rules for Building a Website


دیدگاه شما :
کد بالا را وارد کنید