آیا زمان بارگزاری الکسا درست کار می کند


           0

آیا زمان بارگزاری الکسا درست کار می کند

گزارشات وب سایت الکسا در مورد زمان بارگزاری و سرعت باز شدن وب سایت ها درست است یا خیر؟

اگر نخواهیم بگوییم همه، بیشتر وبلاگ نویسان ابزار محبوب الکسا را در مرورگر اینترنت خود برای تست وبلاگ ها و وب سایت هایشان نصب می کنند.اما، آیا ابزار الکسا برای تست سرعت صفحات وب مناسب است؟ در حال حاضر، ابزار الکسا برای یافتن میزان ترافیک وب سایت استفاده می شود. این اولین چیزی است که مردم در مرورگر خود استفاده می کنند، اما، در مورد سرعت صفحه متوسط (average page speed) چطور؟

 

زمان متوسط از زبان ابزار الکسا در نوار ابزار (toolbar)

در صورتی که سرعت وبلاگتان را با ابزار های محبوبی همچون Google PageSpeed Insight، Gtmetrix یا Pingdom تست کنید، نتایج متفاوتی خواهید دید. دلیل اصلی این موضوع استفاده هر ابزار از پارامترهای خودش برای تست سرعت یک صفحه وب است، سپس یک نمره بین 0 تا 100 می دهد.

حالا، برای اینکه خودم تست را انجام دهم و متوجه شوم کدام ابزار سرعت صفحات را دقیق اندازه می گیرد، می خواهم یکی از سریعترین صفحات موجود در وب را تست کنم، اون Google.com هست. این یک صفحه ساده بدون تصاویر آن چنانی است، اما برخی روزها ممکن است یک تصویر مربوط به جشن تولد افراد محبوب در آن ببینید. اما، در حالت عادی سرعت بارگزاری صفحه بالا است و ما می توانیم برای مقایسه نتایج از آن استفاده کنیم.

تست بوسیله ابزار الکسا در گوگل کروم

ابتدا، صفحه google.com را مستقیما با Alexa تست کردم. سرعت میانگین از زبان الکسا به معنی 1.8 ثانیه، و در نتیجه 54% از همه وب سایت ها سریعتر از google.com هستند!!!! خب، در صوتی که بخواهیم بگوییم که نتیجه تست الکسا صحیح است، در نتیجه باید بگوییم که 54% از کل سایت ها دارای صفحات کاملا سفید (تهی) هستند(صفحه google.com حداقل محتوا را دارد).

حالا، اجازه دهید که بگوییم نتایج الکسار صحیح است و 54% از وب سایت ها کل جهان مطالبی کمتر از google.com دارند، من همان صفحه را با Google insights تست می کنم.

تست سرعت صفحه گوگل

تست با Google page speed test

 

همانطور که دراین تست می بینید، گوگل دارای امتیاز 92% روی موبایل و 98% روی کامپیوتر های رومیزی است. این نتایج را برای صفحات خود ایجاد کنید و مقایسه کنید با زمانی که صفحه google.com را روی مرورگر خود باز می کنید.

 

تست سرعت صفحه pingdom

 

با استفاده از ابزار تست pingdom، صفحه اول گوگل دارای امتیاز 82 لز 100، و به عنوان یک وب سایت که از 93% سایت های دیگر سریعتر است شناخته می شود. این کاملا متفاوت از نتایج الکسا است. و در همین حال، زمان بارگزاری(loading time) با یک تصویر و کمی اسکریپت 0.87 ثانیه است.

 

لطفا به خاطر داشته باشید که در اصل Google.com تنها یک جعبه ورودی جستجو است. بنابراین، حجم صفحه کمتر از 120 کلیوبایت است. چیزی که شاهد آن بودید، نتیجه تست pingdom به واقعیت نزدیک تر است، این صفحه سریع است.

تست سرعت صفحه Gtmetrix

برای این ابزار تست سرعت صفحه، امتیاز برای همان صفحه (شبیه بقیه ابزارها) 98% و 97% است. حالا، از خودتان بپرسید، نتیجه منطقی است یا خیر، و صفحه اول گوگل را باز کنید و مقایسه کنید، آیا سریع است؟

 

به وسیله هز سه ابزار، صفحه اول گوگل سریع است، و نتایج منطقی مقایسه شد با چیزی که ما به عنوان یک انسان در صفحه مرورگرمان مشاهده کردیم. اگرچه، الکسا نتایج مختص خود را با توجه با پارامترهای خودش دارد.

 

چرا تست الکسا متفاوت است

ابزار الکسا کاملا دقیق نیست که هر وب سایتی را با آن تست کنیم، ساده است زیرا که اجرای اسکریپت تست برای مشاهده نتیجه بسیار زمانبر است.

ابزار الکسا زمانی که تمامی اسکریپت ها به طور کامل بارگزاری شود فعال شده و اطلاعات آماری را به سرور ارسال می کند.

همچنین، شما باید بدانید که اگر سرعت اینترنت شما پایین باشد، نتایج اشتباه خواهد بود. هنگامی که average loading time را برای ماه آخر مشاهده کردید، بدانید که بی فایده است. همزمان ممکن است که اطلاعات و امتیازاتش واقعی نیز باشد.

 

نتیجه گیری

در همه ابزار های تست سرعت صفحه بالا از پارامترهای متفاوتی برای امتیازدهی به سرعت بارگزاری صفحات استفاده می شود. Alexa Average time تست یکی دیگر از ابزار های تست با پارامترهای خودش است، اما با نتایج غیرمنطقی.

به نظر من که الکسا بهترین ابزار برای تست ترافیک وب سایت است، اما نه برای تست سرعت وب سایت.

 

منبع : trustiko.com


دیدگاه شما :
کد بالا را وارد کنید